Lindab Polska
1 lipca 2015

Lindab nabywa firmę z branży wentylacyjnej IMP Klima ze Słowenii

W dniu dzisiejszym Lindab nabył słoweńskie przedsiębiorstwo IMP Klima. Działalność IMP Klima obejmuje produkty i rozwiązania z branży wentylacji oraz klimatu w pomieszczeniach, ze szczególnym doświadczeniem w dziedzinie central wentylacyjnych i wentylatorów. 

Zakup ten wzmaga ambicje Lindab w kwestii rozwijania swojej pozycji jako kompleksowego dostawcy rozwiązań z dziedziny wentylacji oraz klimatu w pomieszczeniach.

Lindab IMP Klima ma zarejestrowaną siedzibę i prowadzi główną działalność w Słowenii, posiadając jednostki produkcyjne oraz nowoczesne centrum badań i rozwoju. Produkcja realizowana jest także w Sarajewie w Bośni. W roku 2014 obroty wyniosły około 25,6 miliona €, a przedsiębiorstwo zatrudnia około 415 pracowników. Sprzedaż ma miejsce głównie na Bałkanach, w Rosji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Prezes i Dyrektor Generalny Lindab Anders Berg skomentował:

"Dzięki strategicznemu nabyciu przedsiębiorstwa z branży klimatyzacyjnej IMP Klima jeszcze bardziej uatrakcyjniamy naszą ofertę i wzmacniamy nasze kompetencje w rozwiązaniach kompleksowych, co oznacza także większe zaufanie naszych klientów. Wcześniej tego roku Lindab nabył firmę MP3, wykazującą się doskonałością w ochronie przeciwpożarowej i przeciwdymnej, a obecnie czynimy następny krok w kierunku realizacji naszej strategii.

Centrala wentylacyjna jest ważną częścią oferty z zakresu wentylacji, dlatego IMP Klima, reprezentująca wysoką jakość oraz wysokie kompetencje, tworzy bardzo ważny i pożądany dodatek do przedsiębiorstwa Lindab i umacnia nas także na różnych polach innych niż centrale wentylacyjne. Co więcej, umacniamy naszą pozycję rynkową w kilku obszarach."