Lindab Polska

280 central wentylacyjnych dla Stadionu CSKA, Moskwa

Dla wielofunkcyjnego stadionu CSKA w Moskwie, który ukończony ma być w roku 2015 po 8 latach prac konstrukcyjnych, firma nasza dostarczyła 280 modułowych central wentylacyjnych. Otrzymaliśmy kontrakt dzięki trwającej od samego początku realizacji projektu bliskiej współpracy naszych ekspertów technicznych z firmą projektową.

Jednostki wydechowe i nawiewne charakteryzują się objętością przepływu powietrza wynoszącą między 1000 m3/h a 25000 m3/h. Poniżej sekcji podgrzewacza wodnego większość jednostek posiada schładzacz wodny, rekuperator obrotowy oraz dodatkowe wentylatory w celu zapewnienia zarówno wydajności energetycznej jak i niezawodności systemu.

Całkowita powierzchnia stadionu to 172 000 m2. Zaprojektowany został na 30 000 widzów, posiadając także osobną przestrzeń parkingową dla 1 400 samochodów, kompleks treningowy oraz hotel dla sportowców w drapaczu chmur. Planowane jest także muzeum CSKA, sklep z klubowymi pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Nasz sprzęt wentylacyjny zastosowano na wszystkich trybunach - zachodniej, północnej, wschodniej i południowej, a także w jednym z wysokościowców należących do kompleksu stadionowego.